Plastikteki Çözüm Ortağınız...
TEMSİLCİLİKLER

Viale Europa, 64  20093
Cologno Monzese Milano İTALYA
Telefon :+39 02 273 481 Faks : +39 02 253 8264
nbinfo@negribossi.it   www.negribossi.com

 

NEGRI BOSSI SpA

NEGRI BOSSI 1947 yılında Negri ve Bossi tarafından termoplastik ve termoset malzemelerin enjeksiyon kalıplama yöntemi ile üretimi için makineler üretmek üzere kuruldu. Şirket teknoloji ve gelişim presipleri üzerinde ürün ve servis mükemmeliyeti taahüdü ile kurulmuştu.

Bugün bu geleneği dünyanın önde gelen firmalarına geniş bir ürün gamı ile standart ve özel mühendislik teknolojilerine ait enjeksiyon makineleri üreterek devam ediyoruz. Dünyanın önde gelen yüksek teknolojiye sahip firmalarının tedarikçisi olmaktan gurur duyuyor ve enjeksiyon kalıplama makineleri ile üretim yapan her firma ile bunu paylaşmaya hazırız. 

Hidrolik, makaslı, hibrid, elektrik... NEGRI BOSSI her zaman yeni teknolojive icatların öncüsü olarak bugün de 70 ile 7000 ton arası enjeksiyon makinelerindeverimli ve yüksek performanlı mıdelleri ile hizmetinizdedir. 

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ;

70 YILDIR PLASTİK ENJEKSYON MAKİNESİ ÜRETİYORUZ!

- 200 litrelik çöp kovanızın Bi-Power 1450  ile üretildiğini

- Vector ve Bi-Power serisinin elektrik tasarrufu için mal alma sisteminin sürücü tahrikli elektrik motoru ile çalıştırıldığını.

- K'16 fuarında tanıtılan "X Concept" makinelerin 2018 yılından itibaren VECTOR serisinin yerini alacağını.

- K'16 da tanıtılan yeni "ELE" Tam Elektrikli makinelerin 2017'den itibaren satışına başlandığını

BI-POWER—ÇİFT PLAKALI MAKİNE

İki plakalı mengene tasarımı ve çift silindirli enjeksiyon tahrik sistemi ile makinenin oturma alanı küçültülmüştür.

Makine farklı açma kurs boyu taleplerine kolaylıkla adapte edilebilmektedir.

Entegre modüler sisteme sahip olup değişken debili pompalar ve paralel hareketlere olanak sağlamak üzere sürücü kontrollü elektrikli mal alma sistemi ile donatılmıştır. 3 ana hareketin; mal alma, kalıp hareketleri, itici veya maça hareketlerinin paralel olarak gerçekleştirilmesi, kısa çevrim zamanları, artırılmış enerji verimi sağlanmaktadır. 

Otomatik kolon çekme sistemi alçak tavan yüksekliklerinde kolay kalıp değiştirme için sunulan bir opsiyondur. 

Yüksek plaka dayanımı ve büyük hareketli plaka pabuçları sayesinde iki plakanın paralelliği verimli olarak sağlanmaktadır. Bu da kalıp üzerinde daha az aşınma ve yüksek kalıp kapama hassasiyeti sunmaktadır.

Paralelliği ve merkezlemeyi artırmak adına makine yatağı sertleştirilmiş çelikten  imal edilmiştir. 

BI-POWER serisinin videosunu izlemek için tıklayınız. 

BI-POWER MODELLERİ: 
VH-1000
VH-1300
VH-1500
VH-2000
VH-2500
VH-2700
VH-3500
VH-4200

VH-5500
VH-7000

CANBIO ST—HİDROLİK MAKİNE

Tam dijital kontrol yüksek kalıplama hassasiyeti sağlamakta ve enjeksiyon parçalarda optimum tekrarlama imkanı vermektedir. Mühendislik tasarımı operatör dostu kullanım ve kontrol arabirimi sağlamaktadır.

Kalıp kalınlık ve kapama gücü otomatik ayarları işi hızlandırmakta ve operatör yardımı olmadan hızlı ve hassas ayar imkanı tanımaktadır.

Enjeksiyon grubu hızlı vida/kovan değiştirme sistemi içermektedir.

Makinenin en üst performans seviyesinde kullanımlarında dahi optimum enerji tüketimi sağlayan en son teknoloji elektrik-hidrolik sistemi ile donatılmıştır.

Servolar-Pompalar ve oransal valflerin dijital ağ üzerinden direk kontrol sistemine (endüstriyel PC) bağlı olması kontrol ile ekipmanlar arasında en verimli bilgi akışını sağlamaktadır.İlgili ekipmanın kontrol panelinden görüntülenmesine olanak verir. 

Seramik ısı bantları ile yüksek termal verimlilik sağlanırken bi-metal kovan ile optimum aşınma dayanımı garanti edilmekte olup bu ekipmanlar standart olarak sunulmaktadır.

Canbio serisi de yeni EV özelliği olarak hareketli plakası prizmatik rehberler üzerinde lineer yataklar vasıtası ile hareket etmektedir. Bu ise daha temiz bir kalıp alanı, hızlandırılmış kalıp hareketleri ve düşük enerji tüketimi imkanlarını sunmaktadır. 

CANBIO Serisinin videosunu izlemek için tıklayınız. 

CANBIO MODELLERİ:

V - 90
V - 130
V - 180
V - 250
V - 330
V - 400
V - 500

VECTOR—HİBRİD MAKİNE

VECTOR Serisi "geleneksel ile yeni gelişmelerin" bir araya getirilmesinin en güzel örneğidir. Bu makine serisi geçmişte elde edilen bütün tecrübeler ile günümüzün teknolojisinin gelecekteki talepler göz önüne alınarak bir araya getirilmesi ile tasarlanmıştır.

VECTOR serisinde kullanılan gelişmiş elektrik/hidrolik sistem sayesinde paralel hareketler standartta mümkündür. Güvenilirlilik, yüksek performans, tekrarlanabilirlik ve hassasiyet üst seviyelerde sağlanmaktadır. Sürücü kontrollü elektrik motoru ile sağlanan mal alma işlemi sayesinde elektrik tüketimi 0,37 w/g’dan daha az olarak gerçekleşmektedir.

Paralel akslı mal alma dişli kutusu gürültü seviyesini düşürmekte ve verimliliği artırmaktadır.

Meme merkezinin yerden yüksekliği kalıp bölgesine rahat ulaşım için 1.340 mm’dir.

Robot ile kullanımlarda avantaj sağlamak üzere makine kapı yüksekliği 2.100 mm’dir. Tabana yaklaştırılmış makine kasası sayesinde kalıp alanına daha rahat ulaşılmakta bu da makineyi ergonomik hale getirmektedir. Parçanın makine altından alınmasının istendiği durumlar için opsiyonel makine kasa yükseltmesi mümkündür.

Enjeksiyon grubu hızlı ve rahat vida-kovan değişimi için döndürülebilmektedir.

Servolar-Pompalar ve oransal valflerin dijital ağ üzerinden direk kontrol sistemine (endüstriyel PC) bağlı olması kontrol ile ekipmanlar arasında en verimli bilgi akışını sağlamakta aynı zamanda ilgili ekipmanın kontrol panelinden görüntülenmesine olanak sağlamaktadır.

Yeni eklenen WP modelleri ile büyük kalıplar ile çalışmak isteyen müşterilerimiz için büyük kalıp alanları sunulmaktadır.

VECTOR Serisinin videosunu izlemek için tıklayınız. 

VECTOR MODELLERİ: 
V-650
V-800
V-1100
V-1100 WP-geniş plaka

V-1300

ELE —TAM ELEKTRİKLİ MAKİNE

 

NEGRI BOSSI yeni elektrikli makine serisi K'16 fuarında büyük ilgi gördü, yeni seri hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki kanallardan bilgi alabilir bizimle iletişime geçebilirsiniz:

WEB SİTESİ 

E POSTA

EOS—ÇİFT PLAKALI KÜÇÜK MAKİNELER

Mengene ünitesi çift plakalı bir bir sisteme sahip olup hareketli plaka prizmatik rehberler üzerinde lineer rulmanlı yataklar ile hareket etmektedir. Bu çözüm plakalar arasında optimum paralelliğin sağlanmasını ve yağlama gerektirmediği için kalıp alanının temiz olmasını sağlamaktadır. Geniş plaka alanı ve büyük açma stroku sayesinde kompleks kalıpların dahi rahatlıkla bağlanmasına olanak sağlamaktadır. Kalıp alanına sağlanan kolay erişim sayesinde de çabuk kalıp değişimi sağlanmaktadır.

Kullanılan algoritmalar NEGRI BOSSI’nin tecrübeleri üzerine kurulmuş olup bütün kalıplama fazlarının optimum yönetimi sağlamakta ve aynı zamanda makinenin kolay ve sezgisel olarak operatör tarafından hazırlanmasını sağlamaktadır. Opsiyonel ekipmanlar yazılım önceden hazırlanmış olduğu için hızlı ve kolayca kullanıma hazır hale gelebilmektedir. Aynı zamanda AMICO gibi özel bağlantılarda sisteme kolayca entegre edilebilmektedir.  

EOS Serisinin videosunu izlemek için tıklayınız. 

EOS MODELLERİ:
V 70 
V 110 
V 180

MULTIMAT—ÇOK ENJEKSİYONLU MAKİNE

MultiMat Serisi birden fazla hammadde ile çalışılması gereken kalıplarınız için tasarlanmıştır. Çok renkli Diş fırçaları, çok renkli kapaklar, farklı otomotiv uygulamalarında başarı ile kullanılmaktadır. Enjeksiyon ünitelerinin sayısındaki elastiklik CANbus sistemi ile sağlanmaktadır. Makine 6 adete kadar enjeksiyon ünitesi ile kontrol ünitesinde herhangi bir değişikli olmadan donatılabilmektedir.

Eklenecek ünitelerin dikey, yatay  veya paralel harekete izin verecek şekilde yerleştirilmesi kullanılacak kalıplarda esneklik sağlamaktadır.

NEGRI BOSSI tarafından imal edilen hidrolik veya elektrikli fırçasız motorlar ile çalışan döner tablalar yüksek hassasiyet ve opsiyonlu pozisyon seçimi sağlamaktadır.