Plastikteki Çözüm Ortağınız...
TEMSİLCİLİKLER

Viale Europa, 64  20093
Cologno Monzese Milano İTALYA
Telefon :+39 02 273 481 Faks : +39 02 253 8264
nbinfo@negribossi.it   www.negribossi.com

NEGRI BOSSI SpA

NEGRI BOSSI 1947 yılında Negri ve Bossi tarafından termoplastik ve termoset malzemelerin enjeksiyon kalıplama yöntemi ile üretimi için makineler üretmek üzere kuruldu. Şirket teknoloji ve gelişim presipleri üzerinde ürün ve servis mükemmeliyeti taahüdü ile kurulmuştu.

Bugün bu geleneği dünyanın önde gelen firmalarına geniş bir ürün gamı ile standart ve özel mühendislik teknolojilerine ait enjeksiyon makineleri üreterek devam ediyoruz. Dünyanın önde gelen yüksek teknolojiye sahip firmalarının tedarikçisi olmaktan gurur duyuyor ve enjeksiyon kalıplama makineleri ile üretim yapan her firma ile bunu paylaşmaya hazırız. 

Hidrolik, makaslı, hibrid, elektrik... NEGRI BOSSI her zaman yeni teknolojive icatların öncüsü olarak bugün de 70 ile 7000 ton arası enjeksiyon makinelerindeverimli ve yüksek performanlı mıdelleri ile hizmetinizdedir. 

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ ?

- 70 YILDIR PLASTİK ENJEKSYON MAKİNESİ ÜRETİYORUZ!

- 200 litrelik çöp kovanızın Bi-Power 1450  ile üretildiğini

- Vector ve Bi-Power serisinin elektrik tasarrufu için mal alma sisteminin sürücü tahrikli elektrik motoru ile çalıştırıldığını.


BIPOWER iP, çift plakalı 1000, 1300, 1500, 2000, 2500, 3500, 4200, 5500, ve 7000 tonluk modelleri bulunan enjeksiyon makinesidir. Enjeksiyon ünitesi elektrikli vida hareketi olan karşılıklı bir vida bulundurur. Enjeksiyon kapasitesi 1000-ton 7000-ton makineler için (1 enjeksiyon ünitesi) 2948g ile 74900g arasında değişir.  7000 tonluk makine için enjeksiyon kapasitesi 102060g ile 149800g arasında değişir. Makinenin dizaynı modüller halindedir ve yere yakın tasarımı kolay ulaşım sağlar.

BIPOWER serisinin standart özellikleri:

 • Tamamen dijital CanBus kontrol
 • Kanıtlanmış ve güvenilir performans için güçlü tasarım
 • Geniş kolon aralıklı mengene ünitesi ve güvenilirlik ve hızlı kuru cevrim zamanı için hareketli plaka üstünde mengene pistonları
 • Uzun itici stroku
 • Güçlü çift silindirli enjeksiyon ünitesi
 • Enerji tasarrufu için elektrikli vida sürücüsü ve kısa çevrim sureleri için paralel hareketler
 • Geniş kontrol parametreleri bulunan kullanıcı dostu ve güçlü COLUMBIA kullanıcı ara yüzü
 • AMICO kablosuz uzaktan servis desteği

BI-POWER serisinin videosunu izlemek için tıklayınız. 

CANBIO sT, 5 noktalı çift mafsallı kapama sistemi ve servo-pompa hidrolik destekli 180, 250, 330, 400 ve 500 tonluk modelleri bulunan enjeksiyon makinesidir.

BU makinede bulunan en önemli özelliklerden biri çift servo pompaya geçilmesidir (model ST180’de tek pompa mevcuttur). En ucuz çözüm olmasa da çift servo pompa sayesinde mengene hareketi sırasında paralel itici ve maça hareketini mümkün kılıyor. BU sayede servo teknolojisinin avantajlarını performansta bir düşüş olmadan kullanabiliyor. Enerji verimliliği için bu modelde enjeksiyon işlemleri için özel üretilmiş son teknoloji servo-pompa teknolojisi kullanılmıştır.

Enjeksiyon ünitesi 268g ile 4400g arasında değişen enjeksiyon kapasitesine sahiptir. Canbio sT’nin standart özellikleri:

 • Powerlink destekli TACTUS™ dokunmatik bilgisayar, geniş bir kontrol kabiliyetli kullanıcı dostu arayüz
 • Büyük kalıp kullanımına olanak sağlayan Smart Flex mengene ünitesi
 • Mükemmel plaka paralelliği ve düşük enerji tüketimi için yatay yollarda hareket eden hareketli plaka
 • Uzun itici stroke
 • Hareketli enjeksiyon ünitesiyle daha kolay kovan değişimi
 • Yüksek verimli servo motor sürücülü dişli pompası
 • AMICO kablosuz uzaktan servis desteği

CANBIO Serisinin videosunu izlemek için tıklayınız. 

VECTOR Serisi "geleneksel ile yeni gelişmelerin" bir araya getirilmesinin en güzel örneğidir. Bu makine serisi geçmişte elde edilen bütün tecrübeler ile günümüzün teknolojisinin gelecekteki talepler göz önüne alınarak bir araya getirilmesi ile tasarlanmıştır.

VECTOR serisinde kullanılan gelişmiş elektrik/hidrolik sistem sayesinde paralel hareketler standartta mümkündür. Güvenilirlilik, yüksek performans, tekrarlanabilirlik ve hassasiyet üst seviyelerde sağlanmaktadır. Sürücü kontrollü elektrik motoru ile sağlanan mal alma işlemi sayesinde elektrik tüketimi 0,37 w/g’dan daha az olarak gerçekleşmektedir.

Paralel akslı mal alma dişli kutusu gürültü seviyesini düşürmekte ve verimliliği artırmaktadır.

Meme merkezinin yerden yüksekliği kalıp bölgesine rahat ulaşım için 1.340 mm’dir.

Robot ile kullanımlarda avantaj sağlamak üzere makine kapı yüksekliği 2.100 mm’dir. Tabana yaklaştırılmış makine kasası sayesinde kalıp alanına daha rahat ulaşılmakta bu da makineyi ergonomik hale getirmektedir. Parçanın makine altından alınmasının istendiği durumlar için opsiyonel makine kasa yükseltmesi mümkündür.

Enjeksiyon grubu hızlı ve rahat vida-kovan değişimi için döndürülebilmektedir.

Servolar-Pompalar ve oransal valflerin dijital ağ üzerinden direk kontrol sistemine (endüstriyel PC) bağlı olması kontrol ile ekipmanlar arasında en verimli bilgi akışını sağlamakta aynı zamanda ilgili ekipmanın kontrol panelinden görüntülenmesine olanak sağlamaktadır.

Yeni eklenen WP modelleri ile büyük kalıplar ile çalışmak isteyen müşterilerimiz için büyük kalıp alanları sunulmaktadır.

VECTOR Serisinin videosunu izlemek için tıklayınız. 

VECTOR MODELLERİ: 
V-650
V-800
V-1100
V-1100 WP-geniş plaka

V-1300

NOVA eT, 5 noktalı çift mafsallı kapama sistemi ile 50, 80, 100, 130, 180, 220, 280 ve 350 tonluk modelleriyle tam elektrikli enjeksiyon makinesidir. Enjeksiyon kapasitesi 22g ile 1405g (PS) arasında değişmektedir. Bu makineler, geleneksel hidrolik tahrik çözümleriyle karşılaştırıldığında %80'e varan enerji tasarrufu sunar ve tamamen paralel hareketler sayesinde büyük ölçüde azaltılmış çevrim süreleri sunar. NOVA eT makineleri aşağıdaki özelliklerle donatılmıştır:

 •     ETHERNET VARAN PROTOCOL kontrol sistemi
 •     Daha büyük kalıplara yer açmak için geniş kolon aralığına sahip Smart Flex 2 kalıp ünitesi bulunmaktadır. Mükemmel plaka paralelliği ve düşük enerji kullanımı için lineer rulmanlar üzerinde hareket eden hareketli plaka sistemi kullanılmıştır.
 •     Yüksek hızlı ve ağırlık kapasiteli bilyalı millerle, güçlü enejksiyon sürücü sistemi.
 •     Bütün kontrol parametrelerini içinde bulunduran TACTUM bazlı dokunmatik kontrol paneli.
 •     AMICO 4.0 ™ kablosuz uzaktan servis erişim sistemi

EOS sP serisi 70, 100, ve 160 ton modelleri bulunan servo-pompalı, hidrolik, çift plakalı enjeksiyon makineleridir.  Bu seri oldukça küçük bir ayak izine ve küçük bir parça çıkış alanına sahiptir. Bu özellikler çift plakalı kalıp ünitesi dizaynı ve hidrolik çift pistonlu enjeksiyon ünitesinin birleşimiyle elde edilmiştir. Enjeksiyon kapasitesi 60g ila 600g arasında değişiklik gösterir. EOS serisinin standart özellikleri:


 • Powerlink destekli TACTUS™ dokunmatik bilgisayar, geniş bir kontrol kabiliyetli kullanıcı dostu arayüz
 • Yüksek verimlilikli servo-motor sürücülü dişli pompası
 • Büyük kalıpları kullanabilmek için geliştirilmiş yenilikçi çift plakalı kapama ünitesi
 • Plakalar arasında mükemmel paralellik sağlayan yatay yollar üzerinde ilerleyen eden hareketli plaka
 • Yağlama gerektirmeyen yollar ile daha temiz bir kalıp alanı
 • Güçlü çift silindirli enjeksiyon ünitesi
 • AMICO kablosuz uzaktan servis desteği

EOS sP Serisinin videosunu izlemek için tıklayınız. 

EOS sP MODELLERİ:

MultiMat Serisi birden fazla hammadde ile çalışılması gereken kalıplarınız için tasarlanmıştır. Çok renkli Diş fırçaları, çok renkli kapaklar, farklı otomotiv uygulamalarında başarı ile kullanılmaktadır. Enjeksiyon ünitelerinin sayısındaki elastiklik CANbus sistemi ile sağlanmaktadır. Makine 6 adete kadar enjeksiyon ünitesi ile kontrol ünitesinde herhangi bir değişikli olmadan donatılabilmektedir.

Eklenecek ünitelerin dikey, yatay  veya paralel harekete izin verecek şekilde yerleştirilmesi kullanılacak kalıplarda esneklik sağlamaktadır.

NEGRI BOSSI tarafından imal edilen hidrolik veya elektrikli fırçasız motorlar ile çalışan döner tablalar yüksek hassasiyet ve opsiyonlu pozisyon seçimi sağlamaktadır.

Janus iT, 5 noktalı çift mafsallı kapama sistemi ile 300, 360, 450 ton modelleri bulunan bir makinedir.

Janus iT hibrid makineleri vida dönüşü, kalıp hareketleri ve maça hareketlerini paralel olarak yapabilmektedir. Powerlink teknolojisi ile kontrol edilen servo enjeksiyon valfi enjeksiyon aşamasında düşük bir tepki suresi ve hassasiyet sağlıyor. Bu şekilde makine standart hız olarak 600mm/san ’ye ulaşıyor.

Makine tasarımındaki önemli noktalardan bir tanesi hibrit teknolojisinin kullanımı ile enerji verimliliğinin arttırılması. En yeni servo sürücüsü, hidrolik teknolojisi ve elektrikli mengene hareketi opsiyonu bunlardan bazıları.

Enjeksiyon ünitesi 600g ile 2365g arasında değişen enjeksiyon kapasitesine sahiptir. Janus iT’nin standart özellikleri:

 • Powerlink destekli TACTUS™ dokunmatik bilgisayar, geniş bir kontrol kabiliyetli kullanıcı dostu arayüz
 • Büyük kalıp kullanımına olanak sağlayan Smart Flex mengene ünitesi
 • Mükemmel plaka paralelliği ve düşük enerji tüketimi için lineer yataklarda hareket eden hareketli plaka
 • Uzun itici stroku
 • Hareketli enjeksiyon ünitesiyle daha kolay kovan değişimi
 • AMICO 4.0 kablosuz uzaktan servis desteği ile uyumlu


JANUS iT MODELLERİ:

Yeni dizaynı, geliştirilmiş mengenesi ve enjeksiyon ünitesiyle Negri Bossi Nova sT serisi çok yönlü, kompakt ve kontrollü.

Enjeksiyon uygulamaları için üretilmiş yeni servo-pompa teknolojisi ile birlikte enerji verimliliği en önemli dizayn önceliği konumunda.

Nova serisi ilk ‘True’ Multi-Touch kontrol paneli olan Motus donanımı ile üretilmektedir.

Özellikleri:

 • Parmak ile yatay ve dikey hareketleri ve yakınlaştırma fonksiyonunu algılayabilen yenilikçi dokunmatik ekran.
 • Aks hareketi için el hareketlerine göre sanal görüntü desteği(Patent başvurusu yapıldı)
 • Akıllı telefon benzeri ince ve modern tasarım
 • Özelleştirebilen kullanıcı ara yüzü
 • Özel çevirimler oluşturmak için sekans düzenleyici
 • Parametre değişimi, grafik düzenleme ve analizi için hızlı arama fonksiyonu

NOVA sT’nin en önemli özellikleri:

 • X-Design kitleme ünitesi – devrimci kompakt dizayn
 • Klasman lideri kolan aralığı
 • Bir önceki modele göre %16’ya kadar arttırılmış plaka stroku
 • Materyal üzerindeki basınçta %15’den fazla bir artış  
 • Rejenerasyonla enjeksiyon hızında %25’den fazla bir artış
 • Amico 4.0 ™’a hazır

NOVA sT MODELLERI:

Negri Bossi Nova iT’nin yeni tasarlanan mengene ve enjeksiyon ünitesi güç, kontrol ve kompaktligi birleştiriyor. Yenilikçi makas geometrisi kuvveti daha eşit bir bicimde dağıtmakta ve bu şekilde sapmayı azaltmakta, makinenin arka kısmında gözüktüğü gibi. 

Elektrik hızı ve kesinliğinin geliştirilmiş hidrolik güç ve dinamikleriyle birleştirilmesi ustun bir üretim performansı sunuyor.

Nova serisi ilk ‘True’ Multi-Touch kontrol paneli olan Motus donanımı ile üretilmektedir.

Özellikleri:

 • Parmak ile yatay ve dikey hareketleri ve yakınlaştırma fonksiyonunu algılayabilen yenilikçi dokunmatik ekran.
 • Aks hareketi için el hareketlerine göre sanal görüntü desteği (Patent başvurusu yapıldı)
 • Akıllı telefon benzeri ince ve modern tasarım
 • Özelleştirebilen kullanıcı ara yüzü
 • Özel çevirimler oluşturmak için sekans düzenleyici
 • Parametre değişimi, grafik düzenleme ve analizi için hızlı arama fonksiyonu

Nova iT’nin en önemli özellikleri:

 • Klasman lideri kolan aralığı
 • Bir önceki modele göre %16’ya kadar arttırılmış plaka stroke
 • Elektrik sürücülü X-design beş-noktalı kitleme sistemi – Hızlı, kompakt ve hassas
 • Yüksek verimli elektrikli vida sürücüsü – yüksek tekrarlanabilirlik ve yüksek erime kalitesi
 • Amico 4.0 ™’a hazır

NOVA iT MODELLERI: